Menu

Co zrobić, aby mieć piękną fryzurę?

Te proste triki ułatwią ci ułożenie włosów i wymodelowanie każdej fryzury. Stosują je najsławniejsi fryzjerzy i najlepsi styliści. Ty także możesz wykorzystać je, aby wyglądać obłędnie. Potrzebujesz jedynie: wałków, olejku arganowego lub suchego szamponu.

wlosy.jpgWAŁKI LUB TERMOLOKI

Tak samo jak lokówka, pomogą ci zrobić piękne loki lub fale. Wystarczy, że dobierzesz takie, które dopasowane są do grubości i długości włosów. Dzięki nim wygładzisz pasemka lub podwoisz objętość swojej fryzury. Jak używać wałków? Zakręć je na wilgotne włosy, a następnie wysusz. Równie dobrze pasemka możesz pozostawić do wyschnięcia. Jeżeli używasz termoloków, włosy powinnaś dokładnie wysuszyć i zaaplikować na nie produkt termoochronny. Wymodelowaną już fryzurę utrwal mocnym lakierem.

NATURALNY OLEJEK ARGANOWY

Podobno to jeden z najlepszych olejków do pielęgnacji włosów. Doskonale je nawilża, odżywia, wzmacnia. Chroni pasemka przed wysoką temperaturą, promieniami słońca, zanieczyszczeniami i innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Ułatwia szczotkowanie i modelowanie fryzury. Olejek arganowy nakładaj na mokre włosy. W ten sposób zabezpieczysz je przed gorącym powietrzem. Kosmetyk zaaplikowany na suche pasemka wygładzi i nabłyszczy je. Do jednej aplikacji wystarczą dwie lub trzy krople olejku arganowego.

SUCHY SZAMPON

Już niewielka ilość tego genialnego kosmetyku odmieni twoją fryzurę. Suchy szampon podwaja objętość włosów, pochłania nadmiar sebum, przeciwdziała przetłuszczaniu się włosów i przedłuża trwałość fryzury. Produkt rozpyl z odległości około 15 cm u nasady włosów. Następnie rozczesz pasemka tak, aby nie pozostał na nich biały proszek. Pamiętaj, aby nie nakładać zbyt dużo tego kosmetyku i nie stosować go zbyt często. Zawarty w nim talk może podrażniać i przesuszać skórę głowy.