Menu

Wcierki do włosów. Jak prawidłowo używać?

wlosy.jpgMaseczki, odżywki, olejki, płukanki… To tylko niektóre z kosmetyków, których wiele dziewczyn używa do pielęgnacji włosów i skóry głowy. To tej grupy produktów dołączyć jeszcze trzeba wcierki. Podobno sprawdzają się rewelacyjnie i są naprawdę genialne. Przekonaj się sama!

Wcierka. A co to takiego?

Jest to po prostu odżywka w płynie przeznaczona do pielęgnacji skóry głowy i włosów. Najważniejsze zadanie tego produktu to wzmocnienie i odżywienie cebulek włosowych. Dzięki temu włosy rosną zdrowsze i piękniejsze. Masaż głowy zrobiony podczas aplikacji wcierki polepszy cyrkulację krwi, przyspieszy wzrost i ograniczy wypadanie włosów. Co więcej, wcierki regulują pracę gruczołów łojowych, łagodzą podrażnienia, eliminują łupież i poprawiają kondycję włosów. Jeżeli zauważyłaś, że twoje włosy są osłabione, wypadają, skóra twojej głowy łuszczy się i swędzi, koniecznie przetestuj wcierkę.

Która wcierka jest najlepsza?

Podczas zakupów kieruj się potrzebami włosów i skóry głowy. Wcierki zawierają wyciągi z roślin i olejki kosmetyczne. W ich składzie może pojawić się Alcohol Denat. W tych produktach pełni bardzo ważną rolę. Transportuje składniki odżywcze w głąb skóry, rozgrzewa skórę głowy i przyspiesza krążenie krwi oraz konserwuje wcierkę. Równie dobrze produkt do pielęgnacji włosów możesz przygotować w domu. Wypróbuj wcierkę z kozieradki lub ziołowe maceraty. Wykorzystaj w nich glinki i hydrolaty.

Wybierając wcierkę, zwróć także uwagę na opakowanie. Większość z nich została skonstruowana tak, aby ułatwić aplikacje. Najbardziej popularne są opakowania z długim „dziubkiem”. Umożliwia on zaaplikowanie wcierki na skórze głowy nawet przy bardzo gęstych lub splątanych włosach. Zwykłe buteleczki są nieco mniej wygodne w użytkowaniu. Na szczęście można przelać ich zawartość do pojemnika z atomizerem. Takie aplikatory z kolei pozwalają na spryskanie większego obszaru głowy. Opakowania z pipetką stają się coraz bardziej popularne. Stosowanie wcierki w ten sposób jest bardzo wygodne.

Jak stosować wcierki?

Po pierwsze, regularnie. Jeżeli ominiesz kilka aplikacji, nie osiągniesz takiego efektu, jaki zakładałaś na początku kuracji. Wystarczy, że kosmetyk do pielęgnacji do włosów będziesz stosowała kilka razy w tygodniu. Po drugie, precyzyjnie. Czyli na całą skórę głowy. Włosy rozdziel na pasma i pomiędzy nie nałóż wcierkę. Po trzecie, przez miesiąc. Dopiero po takim czasie zobaczysz jakiekolwiek efekty. Pamiętaj, że niektórych wcierek należy używać o wiele dłużej. Po czwarte, przed lub po myciu głowy. Jeżeli wcierkę naniesiesz przed myciem głowy, musisz odczekać przynajmniej godzinę aż się wchłonie. Jeśli aplikację chcesz przeprowadzić po myciu włosów, to zaczekaj aż te wyschną.