Menu

Proste włosy bez termostylizacji? To da się zrobić!

Wiele kobiet marzy o idealnie gładkich włosach. Niestety prostowanie włosów przy użyciu wysokiej temperatury może wyrządzić im więcej szkody niż pożytku. Termostylizację należy ograniczać. Warto zastanowić się nad alternatywnymi rozwiązaniami w sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie zrezygnować z prostych, opadających na ramiona pasm włosów.

prostowanie-wlosow.jpgIstnieje przynajmniej kilka sprawdzonych sposobów na gładkie, lśniące i proste włosy. Nie trzeba używać prostownicy nagrzanej do kilkuset stopni ani męczyć się z prostowaniem włosów na szczotce. Gorące powietrze suszarki może być równie niszczycielskie dla włosów. Regularne suszenie i prostowanie włosów może je nadmiernie wysuszać. Lepiej tego sobie ograniczyć. Zwłaszcza że proste włosy można uzyskać na kilka innych sposobów.

Wygładzanie przez mycie

Możemy zadbać o gładkość naszych włosów już podczas mycia. Wystarczy używać odpowiednich kosmetyków. Szampon zawsze powinien być delikatny. Najlepiej, gdyby nie zawierał SLS-ów i podobnych bardzo silnych detergentów. Mogą one podrażniać skórę i włosy, a w konsekwencji napuszać i powodować skręt. Z włosami obchodź się delikatnie w trakcie mycia. Nie szarp, nie tarmoś i spłukuj delikatnie.

Odżywka na przygotowanie

Po myciu koniecznie nałóż odżywkę, najlepiej wygładzającą. Może to być produkt bez spłukiwania. Jeśli jednak spłukujesz odżywkę, pamiętaj o delikatnym i dokładnym odciśnięciu nadmiaru wilgoci. Włosy spłukuj wodą chłodną, bo ona pozwala domknąć się łuskom włosów. Wszystko to razem jest idealnym zakończeniem po myciu i świetnym przygotowaniem do prostowania.

Powolne wysychanie włosów

Nie przyspieszaj. Gorące powietrze suszarki nie będzie niczym dobry. Daj włosom wyschnąć powoli, samodzielnie i bez żadnych wspomagaczy. Zawiń je delikatnie w ręcznik, który dobrze wchłania wodę. Dobrze sprawdzi się też bawełniana koszulka. Ważne, aby materiał odbierał z włosów nadmiar wody. Po odsączeniu włosów daj im swobodnie wyschnąć.

Szczotkowanie to podstawa

Bardzo ważne jest dokładnie rozczesywanie włosów. Z kołtunami walcz jednak równie umiejętnie. Nie szczotkuj włosów na mokro, chyba że masz specjalną szczotkę, która się do tego nadaje np. Tangle Teezer. Mokre włosy lepiej przeczesać palcami, a rozczesać je, dopiero gdy odrobinę przeschną. Szczotkuj delikatnie, ale rób to długo i często. Aż do całkowitego wyschnięcia włosów.

Olejek na proste włosy

Świetnie wiemy, że olejowanie włosów to idealna kuracja odżywcza, regenerująca, a nawet przyspieszająca wzrost włosów. Niektóre oleje do włosów mogą je również wygładzić. Warto zabezpieczyć pasma odpowiednim olejkiem lub innym produktem wygładzającym, aby nie absorbowały zbędnej wody z zewnątrz, były aksamitnie gładkie i pozbawione skrętu.