Menu

Czy olejek łopianowy pomoże twoim włosom?

Olejki roślinne są bardzo popularnymi kosmetykami, które coraz więcej dziewczyn używa w codziennej pielęgnacji. Jednym z nich jest olejek łopianowy. Sprawdź, jakie właściwości ma ten kosmetyk oraz co zyskają twoje włosy i skóra głowy?

olejek-lopianowy.jpgCzy wiesz, że włosy odzwierciedlają kondycję twojego organizmu i stanu zdrowia? Jeżeli jesteś chora, zmęczona lub zestresowana, skóra głowy i pasemka również nie będą wyglądać pięknie. Dlatego tak bardzo ważna jest ich regularna pielęgnacja i ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Jeśli zależy ci na mocnych i lśniących włosach, dbaj o nie codziennie. Nie martw się też, gdy zobaczysz, że w ciągu dnia straciłaś do 100 włosów. To normalny proces związany z cyklem ich wzrostu. Jednak jeżeli wypadanie włosów jest bardziej intensywne, to najwyższy czas zadbać o nie w sposób kompleksowy lub udać się do lekarza. Przyczyny wypadania włosów można podzielić na dwie grupy: zewnętrzne i wewnętrzne. Do tych pierwszych zaliczymy czynniki środowiskowe, do drugich zaś – wszystko to, co związane jest bezpośrednio z organizmem człowieka.

Jak zaradzić tym problemom? Bardzo dobrym rozwiązaniem jest regularne stosowanie olejku łopianowego. Ta niezwykła roślina często stanowi składnik kosmetyków pielęgnacyjnych. Ma właściwości pielęgnacyjne i lecznicze. Zawiera między innymi witaminy C i B. Działa przeciwłupieżowo, hamuje wypadanie włosów i reguluje pracę gruczołów łojowych. Olejek łopianowy odżywia i wzmacnia cebulki włosowe, nabłyszcza pasemka, zapewnia skórze głowy odpowiednie pH i dogłębnie ją nawilża. Do tego, zmiękcza i oczyszcza pasemka i skórę głowy, wokół włosów tworzy ochronną powłoczkę. Olejek z łopianu koi stany zapalne, poprawia gęstość fryzury i zapobiega powstawaniu łupieżu. Produkty z tym składnikiem polecane są zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

Jak stosować olejek łopianowy? Produkt nanieś na około dwie godziny przed myciem głowy. Po upływie tego czasu olejek zmyj delikatnym szamponem. Jeżeli zależy ci na jeszcze lepszej pielęgnacji, zastosuj maseczkę lub odżywkę. Produkt pozostaw na kilka minut, a następnie zmyj ciepłą wodą. Raz na dwa tygodnie zastosuj wcierkę, najlepiej z łopianu. Nakładaj ją u podstawy włosów; nie zmywaj, lecz pozostaw do wchłonięcia. Efekty powinny być rewelacyjne!