Menu

Pianka i lakier do włosów. Czyli jak ułożyć fryzurę?

Która z dziewczyn nie chciałaby mieć idealnie wymodelowanych włosów? Jednak co zrobić, gdy na dworze wieje porywisty wiatr, a ty musisz wyglądać perfekcyjnie? I na to znajdzie się rozwiązanie. Wypróbuj piankę i lakier do włosów. Te produkty z łatwością poradzą sobie z niesfornymi pasemkami. Przekonaj się sama!

wlosy.jpgZanim wysuszysz, zrobisz loki lub wyprostujesz włosy, zastosuj piankę. Kosmetyk powinien unieść pasemka u nasady i powiększyć objętość fryzury. Dzięki piance włosy nie będą się tak puszyły, a kosmyki będą ściśle przylegać do głowy. Jeżeli masz loki, używaj takich produktów, które podkreślą skręt i utrwalą sprężystość twoich włosów. Cienkim pasemkom polecane są kosmetyki o lekkiej formule, dodające objętości bez zbędnego obciążenia. Pianki o niewielkim stopniu utrwalenia fryzury i te nabłyszczające sprawdzą się świetnie podczas codziennego modelowania pasemek. Jak stosować piankę? Produkt nakładaj na umyte i odsączone z nadmiaru wody włosy. Dawkę kosmetyku dobierz do długości i gęstości fryzury. Pamiętaj, że nadmiar pianki może skleić i obciążyć kosmyki. Piankę wczesuj grzebieniem, wykonując delikatne ruchy.

Lakier nie tylko powinien utrwalać włosy; musi także o nie zadbać. Jeżeli masz przesuszone i matowe pasemka, wypróbuj nabłyszczający i wygładzający produkt. Masz cienkie lub kręcone włosy? Zastosuj lakier o średnim utrwaleniu, który uelastyczni pasemka i nada im lekkości. Mocno utrwalające kosmetyki przydadzą ci się wtedy, gdy chcesz zabezpieczyć misternie zrobioną fryzurę. Jak używać lakieru? Ponieważ jest bardzo uniwersalnym produktem, pomoże ci ujarzmić spuszone kosmyki i dodać włosom objętości. Spryskaj nim grzebień i rozczesz włosy lub opuść głowę i wtedy nanieś go na pasemka.

Jak wystylizować włosy długie, krótkie i loki? Na długie włosy nałóż nabłyszczającą piankę. Wetrzyj ją u nasady końcówek, a następnie rozczesz tak, aby pokryła pasemka na całej długości. Włosy wysusz, wgniatając w nie lekko piankę. Lakierem spryskaj grzebień, a potem przeczesz pasemka. Krótkie włosy modeluj palcami, na które naniosłaś wcześniej niewielką ilość pianki. Ułożoną fryzurę utrwal lakierem z odległości około 20 cm. W loczki wczesz piankę grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Pochyl głowę i zaaplikuj produkt u nasady pasemek. Zastosuj lakier o lekkiej formule i właściwościach uelastyczniających.