Menu

Mocne i gęste włosy bez odżywek? Wypróbuj domowe sposoby

Zamiast błyszczeć i opadać falami na ramiona, po każdym myciu są sztywne, matowe i nie dają się rozczesać. Niestety marzenie o pięknych i gęstych włosach często jest trudne do zrealizowania. Cierpimy na nadmierne wypadanie włosów, przesuszenie i niedobory składników odżywczych. Co robić? Najlepiej przetestować kilka domowych sposobów na wzmocnienie włosów.

piekne-wlosy.jpgJedną z przyczyn wypadania włosów jest zaburzona gospodarka hormonalna. Jaka rada? Zwróć uwagę na czynniki stresowe w swoim otoczeniu i koniecznie ogranicz sytuacje wywołujące stres. Ich niekorzystny wpływ na kondycję włosów jest wbrew pozorom znaczny. Nie ma się co oszukiwać. Nadmierna ilość stresów działa szkodliwie nie tylko na nasze zdrowie.

Druga, oczywiście równie ważna, kwestia to odpowiednie odżywianie. To, co jemy, przekłada się bezpośrednio na kondycję naszej skóry, paznokci i włosów. Nasze talerze powinny być wypełnione zdrowymi produktami, pełnowartościowymi i bardzo zbilansowanymi. Pamiętajmy, że proteiny i żelazo to kluczowe budulce włosów. Powinniśmy jeść je przynajmniej na śniadanie i obiad.

Co jest najlepszych źródłem niezbędnych protein? Jogurt grecki, chude sery, ryby, mięso i masło orzechowe. A gdzie znajdziemy żelazo? Najlepszy byłby krwisty stek, ale nie każdy lubi takie mięso. Bogate źródło żelaza to także natka pietruszki, buraki, zielone liście (np. szpinak) i niesłodzone kakao. Wprowadź je do swojej diety.

Prawidłowa dieta to jedno. Jest bardzo ważna, ale sama nie zdziała cudów. Niezbędna jest też dopasowana do potrzeb zewnętrzna pielęgnacja. Często używamy zbyt wielu kosmetyków o nieodpowiednim składzie i przeznaczeniu. Nie znamy typu swoich włosów i błądzimy. Mieszamy różne produkty albo korzystamy z tych, które dają skutek odwrotny do zamierzonego. Jeśli mamy suche włosy wybierajmy produkty nawilżające i oleje do włosów wysokoporowatych. Jeśli mamy problem z łupieżem, zadbajmy o kosmetyki łagodzące podrażnienia, ze składnikami przeciwgrzybicznymi. Prawidłowa pielęgnacja to klucz do mocnych i pięknych włosów.

Kolejny błąd, który przypłacamy osłabionymi i wypadającymi włosami, to nieprawidłowa aplikacja kosmetyków. Zawsze stosuj kosmetyki zgodnie z zaleceniami. Jeśli na opakowaniu napisane jest, że maskę należy zmyć po pięciu minutach, trzymanie jej przez pół godziny nie sprawi, że kosmetyk zadziała lepiej. O ile w przypadku naturalnych olejów nie zrobi to różnicy, o tyle intensywne odżywki do włosów mogą zaszkodzić, jeśli będą na włosach za długo.